Pasivní domy

Za celou dobu co působím v oblastí světovodů jsem se setkal se dvěma názory ohledně světlovodů v energeticky pasivních domech. Oba se shodují, že tubusové světlovody do pasivních domů patří !!! Dokonce jsou mnohem lepší variantou než světlíky a střešní okna.

Základním požadavkem světlovodů v pasivním domě je vzduchotěsnost systému. Díky zkušenostem jsme schopni Vám zajistit vzduchotěsnost světlovodu téměř u všech značek bez nutnosti použití speciálních prvků - praxe dělá mistry 

Druhý důležitý bod je prostup tepla světlovodem. U oken označován jako Uw (neplést s UV)  (Uw: jedná se o součinitel prostupu tepla okna -Windows).

První názor - světlovody mají tak malou plochu, že není zapotřebí prostup tepla řešit. Jakýmkoliv přidáním izolačního skla snižujeme jeho účinnost. Tento princip používá světlovody menších průměru cca do 300 mm. V tubusu se tvoří několik oddělených proudění vzduchu a tímto způsobem dochází k částečné izolační schopnosti.

Světlovod v Pasivním domě Druhý názor - u pasivních domů nelze zanedbávat jakýkoliv tepelný most,  a tak i jako u fasádních oken se používají izolační trojskla, tak lze použít i ve světlovodu. Toto řešení zaručuje snížení tepelného toku a navýšení povrchové teploty interierové části v zimě. Díky tomu nedochází ke kondenzaci. Důležité je i umístění izolačního skla. Nevýhodou je snížení prostupu světla - řeší se dimenzí světlovodu o větším průměru.

A úplně nejdůležitější je montáž světlovodů do pasivních domů. Tuto činnost musí provádět profesionál, který ví co pasivní domy obnáší. V montážích světlovodů do pasivních domů máme zkušenosti a kvalitu montáže prověřenou Blow door testem.

"Profesionál na montáže světlovodů do pasivních domů"

Zaručujeme vzduchotěsnost systému a napojení. V případě zjištění netěsnosti hradíme další BD test (podmínka: musíme být u měření).

Vzduchotěsné napojení provadíme ve všech domech kde je tato vrstva bez příplatku - bereme to jako samozřejmost...


 
 

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

Social

.

.

.

.

.

.